Breaking News :

nothing found
15 czerwca, 2024

Kreatywne zabawki dla dzieci

Zabawki to jeden z najważniejszych elementów w świecie naszych dzieci. Bez takich przedmiotów dzieciństwo nie będzie miało jakiegokolwiek sensu. Należy jednak z rozmysłem dobierać zabawki dla naszej pociechy, dzięki czemu nauczy się ono wykorzystywać wszystko to co ma. Im więcej zabawek, tym większa pewność, że nasze dziecko nie będzie wiedziało czym ma się bawić.

Edukacja połączona z zabawą

Warto stawiać na zabawki edukacyjne, dzięki którym można wymyślić różnego rodzaju zabawy. Przykładem mogą być tutaj tak lubiane przez dziewczynki lalki. Tak, może wyobraźnia rodziców nie jest tak duża, ale dzięki lalkom dziewczynki mogą wyrobić w sobie poczucie odpowiednich wartości, jak opieka, miłość, rodzina. Nie zapominajmy o słynnej zabawie w „dom”, gdzie główną rolę grają właśnie głównie lalki. Oczywiście, dziewczynka nie musi mieć 30 lalek, które będą walały się po kącie, ale na pewno wystarczy jej kilka ulubienic, dzięki którym będzie mogła wymyślić wspaniałe zabawy.

Jeżeli syn prosi nas o kolejne auto lub jakieś narzędzia, to nie powinniśmy odmawiać, ponieważ dzięki nim wyobraźnia naszych maluchów bardzo mocno może się rozwijać. W końcu narzędzia służą do naprawiania. Jeżeli tata w domu coś będzie naprawiał, to i syn będzie mógł mu pomóc zacieśniając więź ze swym ojcem. Często nawet ze swoimi narzędziami synek będzie mógł „pomóc” mamie budując w tym poczucie własnej wartości, że on potrafi, jeżeli się tylko chce. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie kupować zbyt dużej ilości niepotrzebnych zabawek.

Read Previous

Duże wesele czy małe?

Read Next

Transport kolejowy czy morski? Jaki rodzaj transportu wybrać?