Breaking News :

nothing found
15 czerwca, 2024

Sposoby finansowania przedsiębiorcy

Prowadząc firmę, konieczne jest dokonywanie zakupów związanych z działalnością zawodową. Można oczywiście dokonać w tym zakresie transakcji gotówkowej, jednak nie chcąc angażować dużych kwot jednorazowo, warto skorzystać z produktu jakim jest leasing. Poza korzyściami płynącymi z finansowania zewnętrznego nie bez znaczenia są także aspekty podatkowe. Leasing obok pożyczki oraz wynajmu długoterminowego jest obecnie najbardziej popularnym produktem oferowanym przez banki oraz inne instytucje finansowe. Firmy konkurują ze sobą w ofertach oraz procedurach, mając na uwadze skrócenie uzyskania decyzji biznesowej. Maksymalna możliwa wpłata w ramach udziału własnego to 45 procent wartości aktywa. W przypadku zakupu nowych rzeczy (samochodu, maszyn), ocenie podlega jedynie kondycja finansowa Klienta oraz zbywalność przedmiotu. Chcąc kupić używane przedmioty, konieczna będzie wycena rzeczoznawcy oraz sprawdzenie krajowego rejestru zastawów.

Umowa leasingowa

Zapisy umowy leasingowej są zazwyczaj standardowe. Chcąc jednak zaciągnąć zobowiązanie w sposób świadomy możemy poprosić przedstawiciela o przesłanie wzoru kontraktu przed jego podpisaniem. W razie wątpliwości, możliwe jest także skorzystanie z pośrednictwa firm finansowych, które poza zebraniem ofert, dołożą wszelkich starań, by w trakcie trwania leasingu, nie zaskoczyły nas żadne opłaty. Standardowo po zakończeniu umowy, własność przedmiotu przechodzi na własność Korzystającego. Nie jest to jednak reguła powszechnie obowiązująca. Możliwe są odstępstwa, uzależnione od wyboru rodzaju produktu finansowego.

Wynajem długoterminowy

Jeśli chodzi natomiast o wynajem długoterminowy, cieszy się on powodzeniem u posiadaczy samochodów osobowych oraz firm z branży transportu ciężkiego, które kładą nacisk na posiadanie nowej floty. W takim przypadku, warunki umowy uzgadniane są indywidualnie, mając na uwadze profil prowadzonej działalności oraz zakładaną eksploatację aktywa.

Read Previous

Pożyczka na święta?

Read Next

Co to jest odzież robocza i odzież ochronna?