Breaking News :

nothing found
15 czerwca, 2024

Nowy i używany zbiornik na gaz – rozwiązanie dopasowane do potrzeb użytkownika

nowe i uzywane zbiorniki na gaz

Mnogość opcji przy zakupie zbiornika na gaz propan sprawia, że bardzo łatwo można się pogubić. Z jednej strony inwestor musi dobrać odpowiedni rozmiar zbiornika. Z drugiej natomiast staje przed wyborem czy ma być to zbiornik naziemny, czy też podziemny. Jakby tego było mało, każdy zbiornik, w każdym wariancie można zakupić jako nowy lub używany. Jak więc się zdecydować? Który typ zbiornika będzie najlepszy dla mnie? Podpowiadamy, aby ułatwić wybór i podjęcie decyzji.

Warianty zbiorników na gaz propan

Zbiornikowa instalacja na gaz nie może działać bez zbiornika na propan. Pełni on dwojaką rolę. Jest zarówno magazynem dla paliwa opałowego, jak i swego rodzaju podajnikiem dla kotła na gaz. Jednak wybór zbiornika wcale nie jest taki prosty. Wynika to z mnogości opcji i typów tego sprzętu do wyboru.

Przede wszystkim należy zdecydować o wielkości i pojemności zbiornika. Dobiera się je najczęściej na podstawie rocznego zapotrzebowania na gaz całego gospodarstwa domowego. Oprócz tego do wyboru inwestorów są również zbiorniki naziemne i podziemne.

Wybór pomiędzy nimi może być podyktowany względami estetycznymi i chęcią ukrycia zbiornika, ekonomicznymi – gdyż zbiorniki naziemne są nieco tańsze lub też wielkością działki. Na mniejszych działkach zdecydowanie łatwiej jest znaleźć odpowiednie miejsce dla zbiornika podziemnego, w zgodzie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Jednak to nie wszystkie możliwości. Zbiorniki na gaz propan można zakupić również jako sprzęt nowy lub używany. Czym kierować się przy wyborze i jak podjąć decyzję?

Dlaczego warto wybrać używany zbiornik na gaz?

Używane zbiorniki na gaz, jak każdy sprzęt z drugiej ręki, ma nieco niższą cenę, niż swój nowy odpowiednik. Najczęściej nie ma problemów z ich dostępnością. Oferowane są w każdej wielkości, a także w wariancie naziemnym i podziemnym. Ponadto są dobrą alternatywą dla inwestorów, którzy dysponują nieco mniejszym budżetem.

Przeciwnicy używanych zbiorników na gaz płynny propan mogą mnożyć argumenty przeciwko takiemu wyborowi. Jednak dzięki nim dostępność zbiornikowych instalacji na gaz znacząco wzrosła. Wejście na rynek używanych zbiorników na propan zmniejszyło koszt inwestycji początkowej, a tym samym pozwoliło większemu gronu użytkowników na dostęp do tego rozwiązania grzewczego.

Zalety nowych zbiorników na gaz propan

Nowe zbiorniki na gaz propan, choć mają nieco wyższą cenę, to jednak są sprzętem fabrycznie nowym. Zatem użytkownik może mieć pewność ich jakości i wieloletniej niezawodności. Ponadto nowe zbiorniki na propan objęte są gwarancją producenta. Wprawdzie usterki trafiają się bardzo rzadko, jednak taka gwarancja zawsze daje większy spokój i pewność. Dzięki niej, w razie jakiejkolwiek nieszczelności czy awarii w obrębie zbiornika, wszelkie naprawy wykonywane są na koszt producenta.

O takiej gwarancji nie ma mowy w przypadku używanych zbiorników na gaz. Oprócz tego nowy zbiornik to również nowa armatura oraz zupełnie nienaruszona, czysta i estetyczna powłoka lakiernicza. Może to mieć szczególne znaczenie w przypadku zbiorników naziemnych, które pozostają całkowicie widoczne dla otoczenia.

Nowe czy używane zbiorniki na propan – którą opcję wybrać?

Wiele zależy od indywidualnej sytuacji kupującego. Jeśli kupimy używany zbiornik na gaz z pewnego źródła, od wiarygodnego dystrybutora, to możemy mieć pewność dłuższej żywotności oraz tego, że sprzedawca dokładnie sprawdził zbiornik i jego szczelność przed transakcją. Używany zbiornik na gaz propan to również nieco tańsza alternatywa dla inwestorów ze szczuplejszym budżetem.

Natomiast nowe zbiorniki na gaz to rozwiązanie dla osób z większym zapleczem finansowym, które cenią sobie rozwiązania absolutnie niezawodne i zależy im na gwarancji producenta. Kupując nowy zbiornik na propan mogą liczyć na około 30 lat funkcjonowania na takim sprzęcie. Jednak ostateczna decyzja zawsze należy do kupującego i uzależniona jest od jego sytuacji, potrzeb i preferencji. Faktem jest, że zarówno zbiorniki używane, jak i nowe doskonale spisują się w zbiornikowych instalacjach na gaz.

Read Previous

Transport międzykontynentalny – rozwiązania dla przedsiębiorców

Read Next

Sprężarki tłokowe — zasada działania