Breaking News :

nothing found
22 maja, 2024

Kontenerowe stacje sprężarek – skuteczne i elastyczne rozwiązanie

Wiele przedsiębiorstw boryka się z problemem braku miejsca na stworzenie sprężarkowni, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, renomowani dostawcy i producenci tego rodzaju sprzętu stworzyli kontenerowe stacje sprężarek.

Zalety kontenerowych stacji sprężarek 

Zalety stacji sprężarek zabudowanych w kontenerach są nie do podważenia. W dłuższej perspektywie czasu działalność każdej firmy polega na rozwoju, który sprzyja polepszeniu sytuacji finansowej. Jednakże dla przedsiębiorstw początkujących bądź też tych, które rozpoczynają swoją działalność, bardzo ważnym elementem sprawnego funkcjonowania firmy jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym można wykonywać usługi lub też zajmować się produkcją wybranych artykułów. Wielu przedsiębiorców nie dysponuje warunkami przestrzennymi, które umożliwiają stworzenie sprężarkowni, dlatego poszukują oni idealnego rozwiązania, dzięki któremu będą oni mogli cieszyć się z posiadania nowoczesnego sprzętu, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca.

Tego typu rozwiązaniem są kontenerowe stacje sprężarek. Eliminują one potrzebę przeznaczenia dużej ilości miejsca na pomieszczenia zwane sprężarkowniami. Poza tym, decydując się na zakup sprzętu najnowszej generacji spełniającego wszystkie atesty i standardy jakości, otrzymuje się urządzenie o niskiej emisji ciepła, małej częstotliwości emitowanego hałasu, a także te, które można użytkować bez potrzeby wielogodzinnego montowania i instalowania systemów sprężonego powietrza.

Z czego składa się kontenerowa stacja sprężarek i czy każde przedsiębiorstwo może zdecydować się na to rozwiązanie?

Kontenerowe stacje sprężarek likwidują konieczność przemieszczania sprężarkowni w trakcie jej eksploatacji. To urządzenia dostarczane w kontenerach 20 lub 40 stopowych. Zostały one zaprojektowane według zasady plug-and-play, czyli takiej, która warunkuje ich natychmiastową gotowość do uruchomienia. Każdy klient otrzymuje kontener z pełnym wyposażeniem, który można w bardzo szybki i bezproblemowy sposób przetransportować w dowolnie wybrane miejsce i podłączyć w innej części przedsiębiorstwa lub firmy usługowej.

Kontener może być wyposażony w zabudowaną sprężarkę śrubową zarówno w wersji olejowej, jak i bezolejowej lub też może składać się ze sprężarki wysokociśnieniowej. Ponadto, w kontenerze znajdują się układy uzdatniania, szafy rozdzielcze, systemy wentylacji, pełne okablowanie i orurowanie, a także sprawny układ gospodarki kondensatem i niezbędne do pracy oświetlenie.

Kontenerowe stacje sprężarek są przydatne w niemal każdej gałęzi gospodarki, co oznacza, że mogą być wykorzystywane zarówno w małych firmach usługowych, jak i zakładach produkcyjnych, w miejscu tymczasowym, które jest adaptowane przez firmę borykającą się z zmianą swojej dotychczasowej lokalizacji lub też znajdującą się w stanie fuzji oraz przekształcenia działalności. Kontenerowe stacje sprężarek to rozwiązanie przyszłościowe, które z pewnością powinno zainteresować każdego właściciela firmy. To sprzęt bezawaryjny, który nie wymaga posiadania dużej powierzchni w zakładzie produkcyjnym czy firmie usługowej.

Mobilna instalacja sprężonego powietrza

Tym, co wyróżnia ofertę zakupu kontenerowych sprężarkowni jest fakt, iż nie wymagają one specjalistycznych działań związanych z ich instalowaniem po przetransportowaniu do wybranej siedziby firmy. Sprężarka zabudowana w kontenerze jest praktycznie natychmiast przygotowana do pracy, co ogranicza czas potrzebny na instalowanie poszczególnych elementów, dzięki czemu sprzęt zarabia na siebie już w chwili dostarczenia go do siedziby danej firmy. Kontenerowe stacje sprężarek są wykorzystywane w wielu firmach, którym zależy na posiadaniu sprzętu mobilnego, który może być przenoszony w dowolne miejsce. Dzięki temu, nie trzeba uzależniać się od parku maszynowego w wersji stacjonarnej, który niejednokrotnie wymusza przeorganizowanie struktury i zaplecza całego przedsiębiorstwa.

Możliwość transportowania sprężarek zabudowanych w kontenerze w wybrane miejsce ułatwia i usprawnia proces produkcyjny wybranej partii towarów, jak również umożliwia wykonywanie poszczególnych usług z wykorzystywaniem systemów sprężonego powietrza.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Read Previous

Transport kolejowy czy morski? Jaki rodzaj transportu wybrać?

Read Next

Wyjaśniamy, czym jest USG Dopplera i jakie badanie można wykonać z jego wykorzystaniem