Breaking News :

nothing found
15 czerwca, 2024

Urządzamy pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka to ich przestrzeń, gdzie mogą robić co chcą (teoretycznie, należy jednak mieć jakąś kontrolę nad tym) i wymyślać swoje bajkowe zabawy. Zanim jednak to się stanie należy pokój dzieci urządzić w odpowiedni sposób, dzięki czemu będą w nim chętniej przebywać. Jak pokazuje jednak praktyka – urządzenie takiej przestrzeni nie jest wcale łatwym zajęciem. Jak się do tego zabrać?

Baza w pokoju dziecka

Zanim zaczniemy cokolwiek malować i do niego wkładać w pierwszej kolejności pomyślmy, w drugiej rozmawiajmy, w trzeciej działajmy. Dorośli powinni zdawać sobie sprawę jak sami ogólnie widzą ten pokój i co według nich powinno się tam znaleźć. Jeżeli nasza pociecha ma już swoje zdanie (a na pewno tak jest, nawet jeżeli ma tylko kilka lat), to potem porozmawiajmy z nią i uzgodnijmy wspólną wersję. Bez takiej opinii młodocianej osoby nie ma co urządzać pokoju, ponieważ dziecku ta przestrzeń może się nie spodobać, a przecież nie o to chodzi. Na pewno uda się wspólnie dojść do jakiegoś porozumienia na linii rodzic a dziecko.

Należy pamiętać o tym, aby do pokoju dziecka wybierać meble solidne i dobre, które przede wszystkim będą jednak bezpieczne. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to należy meble przykręcić do ściany, dzięki czemu będzie większa pewność, że nic na naszą pociechę się nie zawali. W szczególności bezpieczeństwo mebli należy sprawdzać, jeżeli chodzi o komody oraz od drzwi do dużej szafy. Dzieci lubią uwieszać się na pewnych rzeczach, dlatego trzeba mieć wszystko pod kontrolą.

Read Previous

Przedpokój – ważny, czy nie?

Read Next

Porównywarka kredytowa – czy warto z niej korzystać?