Breaking News :

nothing found
15 czerwca, 2024

Samochody Skoda dla segmentu MŚP – poznaj program Biznes Ekspert

Na rynku motoryzacyjnym rośnie konkurencja, rosną więc też oczekiwania klientów. Klient biznesowy zazwyczaj ma bardziej sprecyzowane oczekiwania i wie, jak powinna wyglądać dobra, profesjonalna współpraca. Naprzeciw wychodzą firmy, które oferują usługi typu Biznes Ekspert. Co powinna zawierać taka usługa? 

Każdy szanujący się biznesmen, niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzi, nie powinien marnować cennego czasu na tak trywialne zmartwienia, jak ubezpieczenie służbowych samochodów czy ich serwis i przeglądy. Warto wówczas skorzystać z pomocy eksperta, który doradzi nam w najważniejszych kwestiach i pomoże w każdym problemie dotyczącym wykorzystania służbowych pojazdów.

Kim jest biznes ekspert?

Biznes Ekspert to, inaczej mówiąc, doradca flotowy, który będzie bezpośrednim wsparciem do spraw zarządzania flotą. Pomoże w zminimalizowaniu lub uniknięciu konsekwencji prawnych przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zarządzania flotą. Tej usłudze podlega także budżetowanie floty (oraz przewidywania dotyczące budżetowania) a także kontrolowanie wykorzystania samochodów służbowych w czasie rzeczywistym.

Biznes Ekspert obejmuje opieką cały proces zakupu i używania samochodów służbowych w Twojej flocie. Oznacza to, że usługa ta obejmuje ubezpieczenia, serwis, Assistance, sezonową bądź konieczną wymianę opon, zagwarantowanie mobilności oraz politykę flotową.

Usługa Biznes Ekspert wspomaga także rozwiązania telematyczne, czyli pozwala usprawnić wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa i wydajności floty Twojej firmy. Można dzięki nim zyskać niższe wydatki na paliwo, serwis i ubezpieczenia i mieć większe zyski w firmie. Jest to narzędzie umożliwiające zapewnienie opieki pracowników, ocenę ich stylu jazdy – a to stanowi kwestię priorytetową, jeżeli chcemy mieć pod kontrolą wydatki i bezpieczeństwo drogowe pracowników, którzy użytkują flotę.

Rozwiązania telematyczne dają:

  •         szczegółową, rzetelną ocenę stylu jazdy użytkowników floty;
  •         rejestrację czasu pracy kierowców w całościowym systemie raportowania;
  •         możliwość dostępu do lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym;
  •         szczegółowe raportowanie zużycia paliwa;
  •         wspomaganie w planowaniu przeglądów serwisowych aut służbowych.

Co zyskuje kierowca?

Z tej usługi cieszyć się będą nie tylko właściciele floty, ale także kierowcy, czyli bezpośredni użytkownicy samochodów. Istnieje możliwość pobrania specjalnej, dedykowanej aplikacji na telefon, która umożliwi dostęp do ustawień pokazujących, czy kierowca podróżuje samochodem służbowym prywatnie, czy w ramach obowiązków. Kierowca będzie miał wgląd do stanu paliwa, lokalizacji samochodu a także wszelkich jego danych, a dodatkowo będzie mógł sprawdzić ilość przejechanych kilometrów i inne parametry.

Polityka flotowa

Kolejna bardzo ważna i potrzebna kwestia to tak zwana polityka flotowa, która wspomaga zrozumienie wśród pracowników – użytkowników pojazdów wchodzących w skład floty – zasad korzystania z pojazdów służbowych. To pozwala uniknąć ewentualnych błędów w wykorzystaniu z samochodów, pomaga także zapobiec negatywnym skutkom uchybień w warunkach współpracy. Do zadań Biznes Eksperta należy sporządzenie takiej polityki flotowej, która zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowców, nie zmniejszając przy tym ich swobody w korzystaniu z aut flotowych.

Prawidłowo prowadzona polityka flotowa:

  •         powoduje obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów wśród małych i średnich przedsiębiorstw;
  •         precyzuje zasady rozliczania i administrowania kosztów;
  •         pozwala wprowadzić klarowne, przejrzyste zasady współpracy właścicieli floty z jej użytkownikami;
  •         pomaga uniknąć sytuacji ryzykownych.

Źródło: Auto Wimar Dealer Skody

Read Previous

Gdzie znajdą zastosowane toalety przenośne?

Read Next

Metody bezbolesnego leczenia zębów – ile kosztują i dla kogo?